Články

Články

november 2023

23
nov

Ako využiť Čítacie rozcvičky u žiakov s ADHD

Pri poruchách pozornosti najmä v ranom školskom veku sa veľmi často ako sprievodný jav vyskytujú u detí aj ťažkosti v čítaní. Knižka z nášho e-shopu Čítacie rozcvičky pre budúce čitateľské hviezdičky je určená aj im a v praxi sa veľmi osvedčuje.

23
nov

Info k Podporným opatreniam na jednom mieste

Informácií k podporným opatreniam pre deti a žiakov so ŠVVP je momentálne neúrekom. Preto sme pre vás vytvorili na našej stránke novú záložku.

23
nov

Výhodná akcia v našom e-shope

Ak chceš získať viac a zaplatiť menej, navštív teraz náš e-shop.

8
nov

Dokumenty k podporným opatreniam na stiahnutie

Tak - a zase sa musíme orientovať v "mori" nových informácií ..tentoraz k podporným opatreniam. Na našich stránkach sa snažíme presne o to - pokúsiť sa nestratiť sa v tomto mori.

6
nov

Vreckové deťom - áno či nie

Neraz sa nám v poradni rodičia posťažovali, že im ich dieťa zobralo bez dovolenia (ukradlo) z peňaženky peniaze. Niekedy to boli malé čiastky, inokedy aj celkom slušné sumy, prípadne zobralo peniaze opakovane. Ako rodičom poradiť?

október 2023

26
okt

PC reedukačné programy v práci špeciálneho pedagóga

Využívate pri svojej práci počítačové programy? Myslíte si, že môžu byť pre deti prínosom?

19
okt

Nová ponuka v našom e-shope

Už teraz sa môžete tešiť na postupné rozširovanie ponuky nášho e-shopu! Pridali sme nové produkty.

september 2023

28
sep

Zoznámme sa s Katalógom podporných opatrení

Katalóg ktorý špecifikuje podporné opatrenia vo výchove a vzdelávaní poskytované školou alebo školským zariadením schválilo MŠVVaŠ SR s platnosťou od 1. septembra 2023. Týka sa nás všetkých, ktorí pracujeme v rezorte školstva.

28
sep

Už máte vo svojej škole Čítacie rozcvičky?

Pracovné listy, ktoré pomáhajú zlepšovať techniku čítania. Ich využitie je široké- sú určené ako pomôcka tak školským špeciálnym pedagógom, pedagogickym asistentom, ako aj rodičom.

14
sep

Maturita žiaka so zdravotným znevýhodnením

V úvode školského roku si žiaci končiacich maturitných ročníkov podávajú žiadosti o vykonanie maturitnej skúšky. Žiak so zdravotným znevýhodnením môže zároveň požiadať o úpravy vykonania maturitnej skúšky.