Články

Články

máj 2024

16
máj

Bomba v škole? Násilie v okolí? Čo povedať deťom

Donedávna sme ani len netušili, aké zmeny nás v živote zastihnú. Týkajú sa nášho bežného života a aj toho školského. Doba nám prináša mnoho nových, doposiaľ nepoznaných situácií, nešťastia, hrozby, ohrozenia. A deti sú vnímavé bytosti.

7
máj

Prevencia je ako predchádzať požiaru

Miesto toho, aby sme čakali, kým požiar vypukne a potom ho hasili, prevencia zahŕňa rôzne opatrenia, aby sme minimalizovali riziko, že k požiaru vôbec dôjde.

apríl 2024

29
apr

Dieťa s okluzorom v lavici

O tom, že dieťa má nosiť doma okluzor, pani učiteľky často ani nevedia. Rodičia niekedy neupozornia na túto skutočnosť aj preto, lebo dieťa ho nenosí rado, niekedy má ťažkosť zvyknúť si vôbec aj na okuliare, nie to ešte na oklúziu.

marec 2024

28
mar

Všetko najlepšie ku Dňu učiteľov pre všetkých

Tak ako aj minulý rok, tak aj teraz chceme na našej stránke zablahoželať ku Dňu učiteľov nie len učiteľom v školách, ale zo srdca aj všetkým členom školských podporných tímov a pracovníkom v poradniach. Aj vy si to zaslúžite !

február 2024

29
feb

Čo povedať rodičom a deťom pred návštevou poradne

Z dlhoročnej skúsenosti v poradenskej praxi vieme, že mnohí rodičia majú obavy navštíviť s dieťaťom poradenské zariadenie. Obzvlášť majú obavy najmä zo psychologického vyšetrenia, pretože to u nich evokuje „psychiatra“.

22
feb

Rozlišovanie reverzných písmen

Isto si všetci uvedomujeme, aké ťažké je pre mnohé deti - najmä v prvom či ešte aj v druhom ročníku - rozlíšiť reverzne otočené písmenká. V poslednom období sa najmä pri rozlíšení písmen b-d stretávame s ťažkosťami často ešte aj vo vyšších ročníkoch.

22
feb

Už máte vo svojej škole Čítacie rozcvičky?

Pracovné listy, ktoré pomáhajú zlepšovať techniku čítania. Ich využitie je široké- sú určené ako pomôcka tak školským špeciálnym pedagógom, pedagogickym asistentom, ako aj rodičom.

7
feb

Ty ešte stále nemáš na Poklade svoju "pokladničku"?

"Pokladnička" na stránke Náš Poklad je ojedinelá funkcia, akú nemá len tak hocijaká web stránka! Že ju ešte nemáš zriadenú? Tak poďme na vec!

1
feb

Žiadosti k podporným opatreniam

Kde nájdete vzory žiadostí k vyjadreniam a k poskytovaniu podporných opatrení?

január 2024

25
jan

Doložky na vysvedčení - áno alebo nie?

Blížia sa polročné vysvedčenia. Ako je to s doložkami pri poskytovaní podporných opatrení ?