Vplyv raného detstva na vývin mozgu a správania – ONLINE
Obsah
Vhodná aj nedostatočná starostlivosť vysielajú rôzne správy hlboko do vyvíjajúceho sa mozgu malého dieťaťa a tieto správy majú rôzny efekt na vývin a následne aj na správanie dieťaťa a jeho schopnosť učiť sa. Aj zdanlivo malý stres, ktorý dieťa v ranom veku zažije, môže mať trvalý dopad na architektúru a chémiu mozgu a teda aj na správanie dieťaťa. Všetky životné skúsenosti utvárajú mikroskopické detaily v našom mozgu. Z neurologického pohľadu sa dá povedať, že to, čím sme, závisí od toho, kde sme dosiaľ boli.
Seminár je zameraný na neurobiologické aspekty sociálneho a emocionálneho vývinu detí; epigenetiku; dopad raného stresu na správanie a sociálne fungovanie dieťaťa; možnosti prepojenia vývinovej neurovedy s terapiou komplexnej traumy.
Komu je určený
Seminár je určený pre psychológov, špeciálnych pedagógov, liečebných pedagógov, pedagógov, sociálnych pracovníkov, rodičov….
Lektor/lektori
PaedDr. Dušana Priehradná
Špecializuje sa na poruchy správania, psychosociálne a emocionálne problémy detí aj dospelých, poruchy attachmentu. Venuje sa prednáškovej činnosti pre odbornú aj laickú verejnosť. Pôsobí ako akreditovaná supervízorka pre odborníkov v pomáhajúcich profesiách. Absolvovala psychoterapeutický výcvik v humanistickej psychoterapii, výcvik v psychotraumatológii a EMDR, ako aj niekoľko zahraničných a slovenských kurzov a výcvikov. V súčasnosti sa naplno venuje práci v Inštitúte rodinnej terapie.
Organizátor
Inštitút rodinnej terapie a terapie vzťahovej väzby.
Organizačné info
Vzdelávanie prebehne online formou – platforma zoom
Po zaslaní prihlášky Vám bude vystavená faktúra. Prihláška bude záväzná až po zaplatení poplatku.
Seminár je akreditovaný Slovenskou komorou psychológov – 13 kreditmi. V prípade záujmu o kredity SKP sa poplatok zvyšuje o 15,- €.
čas konania: 18.- 19.11. 2024 ( prvý deň: 9:00 – 15:00; druhý deň: 9:00 – 13:00
Prihlásenie: cez online formulár na stránke
19 November 2024
Linky: