Vytvorené: pred 2 rokmi

Neurobiologické aspekty emocionálneho vývinu detí

Často si neuvedomujeme, že vo veku, kedy sa pomaličky staviame na nohy, váhavo vyslovujeme prvé slová a objavujeme taje špeciálneho vynálezu zvaného nočník, náš mozog úpenlivo pracuje na tvorbe osobnosti, ktorou sa jedného dňa staneme. Svedomitá a láskyplná starostlivosť či zanedbávanie zo strany rodičov, ale aj životné udalosti a zdanlivo malé stresy, utvárajú architektúru mikroskopických detailov v mozgu dieťaťa, ktoré majú rôzny efekt na jeho vývin, chovanie a schopnosť učiť sa v detstve i v dospelosti. Dá sa teda povedať, že z pohľadu neurológie závisí to, čím sme, od toho, kde sme dosiaľ boli.

Obsah

Zistite, ako zabezpečiť dieťaťu čo najlepší štart do života a oboznámte sa s neurobiologickými aspektmi sociálneho a emocionálneho vývinu detí! Psychiatrička a psychoterapeutka Natália Kaščáková nám v náučnej online prednáške priblíži dopady raného stresu a psychickej traumy na vývoj mozgu, správania a sociálneho fungovania dieťaťa, zistíme tiež, čo naopak napomáha budovaniu odolnosti a zdravému vývinu a zaoberať sa budeme aj dynamicky sa rozvíjajúcou disciplínou epigenetiky. 


Lektor

MUDr. Natália Kaščáková, PhD.

Psychiatrička a psychoterapeutka v súkromnej praxi, kde sa venuje prevažne dospelým pacientom s depresívnymi, úzkostnými, psychosomatickými a vzťahovými ťažkosťami. Od roku 2015 sa venuje výskumu na Institúte sociálního zdraví na Univerzite Palackého v Olomouci, kde od r. 2021 pôsobí ako odborná asistentka. Výskumne sa venuje skúmaniu súvislostí medzi traumatizáciou v detstve a neskoršom živote, vzťahovou väzbou, odolnosťou a zdravím. Je autorkou knihy Obranné mechanizmy z psychoanalytického, etologického a evolučno-biologického aspektu.


Organizačné info

Štart: 19:00 hod.

14 jún 2021
Online, SK
EUR 11

Linky:

Neurobiologické aspekty emocionálneho vývinu detí