Vytvorené: pred mesiacom

Arteterapeutické intervencie pre deti s traumou

Online workshop s významnou arteterapeutkou Corneliou Elbrecht (Austrália)

Obsah
Workshop je rozdelený na dve stretnutia, ktoré sú zamerané na budovanie zdrojov u detí prostredníctvom stabilizačných cvičení. Iba na bezpečnom základe je možné skúmanie traumy pomocou konceptu pendulácie podľa Petra Levina (vychádzajúc z prístupu Somatic experiencing).

Obsahom workshopov bude teória a praktické cvičenia.

15.9. 2021

Téma workshopu: Stabilizácia

Stabilizácia je nevyhnutná pre všetkých traumatizovaných klientov. Pri práci je potrebné regulovať nervový systém dieťaťa pri prechodoch od hypo do hyperaktiváciu. Vysoko aktivovaní klienti nemôžu kognitívne sledovať/ odpovedať na podnety. Pre dieťa je dôležité, sprevádzanie terapeutom s využitím konkrétnych cvičení, ktoré slúžia na vybudovanie zdrojov (napr. cez prežívanie v tele).

22.9. 2021

Téma workshopu: Pendulácia

Pendulácia je koncept bezpečného skúmania traumy, ktorý je jemný a zameraný na telo, bez potreby skúmania príbehu či okolností ktoré sa udiali v spojitosti s traumou.

Lektor

Cornelia Elbrecht

Je priekopníčkou v technikách arteterapie so špecializáciou na liečenie traumy. Arteterapeutka s viac ako 40-ročnými skúsenosťami je renomovanou autorkou, pedagogičkou, zakladateľkou a riaditeľkou Inštitútu pre senzomotorickú arteterapiu.

Študovala na škole pre iniciálnu terapiu v Schwarzwalde v Nemecku (School for Initiatic Art Therapy in Germany) a získala titul v odbore výtvarného umenia a umeleckého vzdelávania spolu s rozsiahlym postgraduálnym výcvikom v odbore Jungian and Gestalt Therapy, Bioenergetika a v Inštitúte pre výcvik somatic experiencing (SETI).

Najznámejšia pre svoju špičkovú prácu s Guided Drawing a Clay Field Therapy. Pravidelne organizuje workshopy po celom svete a na Claerwen Retreat v Apollo Bay v Austrálii – medzinárodne rešpektovanom vzdelávacom inštitúte pre arteterapiu.

Je autorkou mnohých kníh a vedie akreditované online kurzy pre arteterapeutov, pedagógov a odborníkov v oblasti duševného zdravia, ktoré sa snažia porozumieť prístupu arteterapeutickej liečby traumy a tela.


Organizačné info

  • Workshopy budú prekladané do slovenského jazyka.

  • Online workshop cez platformu ZOOM sa uskutoční v dvojdňovom termíne 15. a 22.9.2021

  • Začiatok o 9,00, ukončenie o 12,00hod.

  • Prihlásenie: http://terrainweb.sk/?mec-events=arteterapeuticke-intervencie-pre-deti-s-traumou

15 september -
22 september 2021
online priestor, platforma ZOOM, SK
EUR 80

Linky:

Arteterapeutické intervencie pre deti s traumou-ONLINE